בשנים האחרונות המודעות לגבי צריכה מוגברת של מזון על עלתה, לא מעט בזכות פיתוח של תוספי תזון אשר מכילים מזון על כמו למשל ספירולינה. מדובר אצה בצבע כחול-ירוק הנחשבת למזון על מאחר והיא מכילה ריכוז גבוה של חומרים מזינים הכוללים חומצות שומן, מינרלים כמו גם ויטמינים. הערך התזונתי הגבוה של אצות ספירולינה מיובשות שאותן ניתן לצרוך באמצעות כדורים או אבקה כולל בין היתר נתרן, ויטמינים מסוגים שונים החשובים מאוד לתפקוד של מערכת העצבים, לצד ברזל, אבץ וזרחן שנועדו לסייע לתפקוד תקין של הגוף, גם בגילאים צעירים וגם בגילאים מבוגרים. מה חשוב לדעת אודות מזון העל הזה? להלן כל הפרטים.

תוסף תזונה ספירולינה – העוצמה שבקסם הירוק

ספירולינה היא אצה מיובשת המכילה ריכוז גבוה מאוד של חלבון – מעל ל-50%. במקור, הפיקו את תוסף התזונה הזה בעבור אסטרונאוטים שיצאו לחלל, וזאת מתוך הבנה כי הרגלי התזונה של האסטרונאוטים נפגמים בשל שהות ממושכת מחוץ לאטמוספרה. לאחר הפיתוח יוצא הדופן של נאס"א החלו חברות רבות מכל רחבי העולם לנצל את התכונות החיוביות של האצה כאשר היא יבשה לטובת יצירה של תוסף תזונה עוצמתי המיועד גם בעבור מבוגרים אבל גם בעבור ילדים. כל מה שצריך לדעת על ספרולינה קפואה מהווה הזדמנות בעבורכם להבין לעומק את היתרונות של נטילת התוסף הזה באופן קבוע, כאשר היתרון שלו נובע בעקבות הסגולות הבריאותיות המיוחסות לו.

תוסף זה זכה לכינוי "הקסם הירוק" בזכות חומצות האמינו החיוניות לביאות ולחיזוק המערכת החיסונית, לצד רכיבים תזונתיים שנועדו להוביל ליצירה של מערך המאפשר לשפר תהליכים גופניים כמו למשל שליטה על רמות הסוכר, איזון הגלוקוז, הפחתה של לחץ דם ועוד. בעבר גידלו את האצות הללו בארצות המזרח אולם כיום גם בישראל הוקמו חוות אשר מייצרות את האצה הזו בכמות מסחרית, כחלק מהבנה כי תהליך ההפקה של האצה הזו עשוי לסייע לטובת התמודדות עם שלל מצבים רפואיים לצד יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן.

 

 

שילוב של תוספי תזונה – קל ופשוט יותר מאי פעם

עולם תוספי התזונה זוכה להתעניינות גוברת מצד הציבור הרחב, לא מעט בזכות הפיתוח של תוספי תזונה המכילים ריכוז גבוה של מזונות על כמו ספירולינה, זרעי צ'יה, כורכום, ג'ינג'ר ועוד. החלטה לגבי נטילה של תוסף תזונה כמו למשל תוסף המכיל את האצה הזו חייב להתבצע רק לאחר ביצוע של בדיקות דם אצל הרופא וכן התייעצות, כל זאת מתוך מטרה לקבל החלטות נכונות שיובילו לשימוש נכון בתוסף הזה המכיל כאמור ריכוז גבוה מאוד של ערכים תזונתיים גבוהים. כשלקוחים בחשבון את היכולת לבצע הזמנה של תוספי תזונה דרך האינטרנט, אין ספק כי מדובר בדרך מצוינת בעבורכם להוביל ליצירה של שינוי ממשי בשגרת התזונה והבריאות, כחלק מנטילה של תוסף טבעי וללא תופעות לוואי.

אורח חיים בריא – כבר לא סיסמא

יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן היא בעלת השפעה לא רק על הבריאות הכללית אלא גם על הנפש. בעידן המודרני המזוהה עם מזון מתועש שאינו מספק את המינרלים, חומצות אמינו כמו גם ברזל וסידן, רכישה של תוסף תזונה המכיל את האצה הכחולה-ירוקה הוא בעל משמעות לחיזוק של המערכת החיסונית וכן התגברות על חוסרים תזונתיים, בייחוד אם אתם לא משלבים בתפריט התזונה שלכם פירות, ירקות וכן מזון עשיר בסיבים תזונתיים. יחד עם זאת, לפני שממהרים לבצע רכישה של תוסף זה, חשוב להקפיד לבצע את הרכישה דרך חברה מוכרת ומובילה בתחומה, כל זאת מתוך מטרה לנצל את הרכיבים הפעילים המצויים בתוך קפסולה שאותה ניתן לצרוך בשגרת היום יום ובהתאם להוראות היצרן.

לסיכום

אצת הספירולינה היא אצה לה מיוחסות שלל יתרונות בריאותיים, בשל הרכיבים התזונתיים כמו גם הערכים הגבוהים של החלבון. מזמינות הגבוהה של מזון העל לצד הפיתוח של תוסף זה הופכים אותו למבוקש יותר מאי פעם, גם בעבור צעירים וגם בעבור מבוגרים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *