כיום כאשר המודעות לבריאות ולסכנות שכרוכות בהשמנת יתר נמצאות היטב בתודעה, רבים בוחרים להשיג סיוע באמצעות ניתוח בריאטרי. הניתוח שמטפל בהשמנה מסוכנת עשוי לפעול בכמה מישורים. הוא יכול לכלול הצרת קיבה, הוא יכול לכלול תהליך של מעקף תריסריון (או מעקף קיבה) ועוד. עם זאת, לצד ההצלחה הרבה שניתוחים מעין אלו משיגים, לעיתים קורה שניתוח שהיה אמור להיות פשוט ויעיל, מוביל לתרחיש רפואי חמור ואף מסכן חיים. כאשר זה קורה חשוב לדעת שייתכן ומדובר ברשלנות רפואית, מצב שמזכה את הנפגעים בפיצויים משמעותיים, בהתאם לחומרת הנזק כמובן.

מהי רשלנות רפואית בעת ניתוח בריאטרי?

ידוע לכל שניתוח אמור לסייע ולהוביל למצב של הבראה. מצד שני, ישנה המציאות, ולעיתים היא פחות ורודה. הנתונים מלמדים שמדי שנה נפטרים ונפגעים קשות אנשים רבים בשל סיבוכים שנוגעים לרשלנות רפואית בניתוח. מדובר במקרים מצערים שבקלות היו יכולים להימנע. כיצד אם כן ניתן לאפיין רשלנות רפואית בשל ניתוח בריאטרי וכיצד ניתן לוודא שאכן חוויתם רשלנות רפואית? ובכן באופן כללי נציין שרשלנות רפואית נוגעת למקרה שבו הגוף הרפואי סטה מדרך ההתנהלות הסבירה שמצופה ממנו. הן מבחינת רמת הזהירות שנדרשה ממנו והן מבחינת המיומנות שנדרשת ממנו. מכאן שאם מצליחים להוכיח זאת ובו זמנית להוכיח שנגרם נזק, בהחלט יש טעם להגיש תביעה.

 

 

דוגמאות לרשלנות רפואית בעת ניתוח בריאטרי

הוצאה מושכלת

כפי שניתן להתחיל להבין, רשלנות רפואית נוגעת לא רק לתהליכים שהתרחשו תוך כדי הניתוח, אלא גם לתהליכים שהתרחשו לפני ולאחר הניתוח. מכאן שאם מתעורר חשד שאכן נפגעתם קשות בשל רשלנות רפואית, הכרחי לפנות אל עו"ד שבקיא בתחום ופשוט להתייעץ עמו. היו בטוחים שאם עורך הדין לא יחשוב שקיים סיכוי אמתי לנצח בתיק הוא לא ימהר לייצג אותכם. שנסביר? במקרה של תביעת רשלנות רפואית משלמים לעו"ד שכר טרחה רק אם הוא מנצח בתביעה (מדובר באחוז ידוע מראש מסך הזכייה).

מידע חשוב

קיבלתם החלטה להגיש תביעה ועתה מבקשים להבין כיצד התהליך עתיד להתנהל? ובכן אחד מהשלבים המרכזיים הוא לעבור חוות דעת רפואית של מומחה בתחום, כך שהוא יעיד בבית המשפט לטובתכם. יעיד מדוע לדעתו המקצועית אכן התבצעה חריגה מהתנהלות רפואית סבירה. עוד נציין שלרוב מדובר בתהליך ממושך, אם כי לא פעם נהוג להגיע לידי פשרה שמקצרת הליכים. פה נעצור לחדד שאם נפגעתם בשל ניתוח בריאטרי אין זה בהכרח אומר שהתרחשה רשלנות רפואית, אך אם חושדים שזהו אכן המקרה, מומלץ להתייעץ בהקדם הניתן עם עורך דין. מדוע? גם כדי לייצר הרתעה, גם כדי להקל את תהליך השגת העדויות וכמובן שגם כדי להשיג פיצויים משמעותיים שייתמכו בשגרת חייכם. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *