בקטגוריה של סופר פוד, אי אפשר להתעלם מאחד הכוכבים הגדולים – זרעי הצ'יה. למעשה, בשנים האחרונות הפכו זרעי הצ'יה לחלק בלתי נפרד מתפריט התזונה של כמעט כל ישראלי, בייחוד לאור הסגולות הבריאותיות המיוחסות לזרעים הפכו למבוקשים מאוד. אם עדיין לא שמעתם על מה שרבים מכנים בתור "הזהב השחור" – להלן

כמות גבוהה של סידן

בזרעי צ'יה יש כמות גבוהה מאוד של חלבון אשר הוא המרכיב החשוב ביותר לטובת בנייה העצם. ככל שמתבגרים קצב הייצור של הסידן פוחת, ובהתאם לכך נגרם נזק לצפיפות העצם. על כן, זרעי צ'יה הם סופר פוד חיוני בעבור מבוגרים שרוצים וצריכים לשלב את הזרעים הללו בתפריט התזונה, כל זאת מתוך מטרה לנצל את הכמות הגבוהה לטובת שמירה על בריאות העצם.

שפע של נוגדי חמצון

יתרון מובהק שהופך את זרעי הצ'יה למומלצים נובע בעקבות שפע של נוגדי חמצון אשר תורמים לניקוי של רעלים מהגוף כמו גם מחזקים את המערכת החיסונית לטובת התמודדות עם רדיקלים חופשיים. נוגדי החמצון העוצמתיים המצויים בתוך הזרעים הקטנים הללו אומנם לא נמצאו כבעלי השפעה ישירה על היכולת לשמור על הבריאות, אולם אין ספק כי מדובר בתוספת מצוינת שתסייע לכם להוביל ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן.

תרומה לתחושת השובע

רבים נוטים להשתמש בזרעי הצ'יה כמרכיב מרכזי בארוחות, בשל סיבים תזונתיים אשר גם מגבירים את תחושת השובע אבל גם עשויים לסייע לטובת פעילות מעיים תקינה. שילוב של תוסף תזונה המכיל ריכוז גבוה של זרעי צ'יה מהווה דרך מצוינת ליצור תפריט תזונתי מאוזן, שלוקח בחשבון את הסיבים התזונתיים המעולים המצויים בזרעים הקטנים אך העוצמתיים הללו.

 

 

ריכוז של ויטמין D

ויטמין D הוא ויטמין חיוני אותו הגוף מייצר באופן עצמאי, כאשר ביחד עם סידן הוא מרכיב חיוני מאוד לבריאות העצמות. מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצאו כי אצל חלקים רבים בציבור קיים מחסור משמעותי של הויטמין הזה ועל כן שילוב של זרעי צ'יה הוא דרך בטוחה להגביר את הצריכה של הויטמין הזה, בעקבות ריכוז גבוה של הויטמין הזה בזרעים.

תרומה לבריאות הלב

אחד האלמנטים המרכזיים שהפכו את זרעי הצ'יה לסופר פוד נובע בעקבות ערכים גבוהים של אומגה 3 לצד ניקוי הכולסטרול ממחזור הדם, ועל כן שילוב של זרעי צ'יה בתפריט היומי – הן בתצורה הטבעית והן בתצורה של תוסף תזונה עשוי להוביל ליצירה של מערך שתורם לבריאות הלב והבריאות הכללית.

מדוע תוסף תזונה המכיל זרעי צ'יה הוא בעל חשיבות לבריאות שלכם?

בשנים האחרונות ולאור המודעות ההולכת וגוברת להשפעות החיוביות המיוחסות לזרעי צ'יה, ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר חברות מחליטות לפתח תוספי תזונה אשר מכילים ריכוז גבוה מאוד של צ'יה לצד מינרלים, ויטמינים וכן תמציות טבעיות המאושרות לשימוש על ידי משרד הבריאות. תוסף תזונה זה נחשב לבעל חשיבות עצומה בכל הקשור לשמירה על הבריאות, וזאת בשל היתרונות הבריאותיים כמו גם היכולת ליצור מערך תומך לגוף – כחלק מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה של תוסף תזונה, קראו היטב את הרכיבים של התוסף וכן הקפידו לבחון את זהות החברה ממנה אתם רוכשים את התוסף, מתוך מטרה להשקיע את הכסף בחוכמה ובהתאם לכך להצטרף למגמה של שילוב תוספי תזונה בתפריט, כולל זרעי צ'יה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *