אין ספק כי הפיצה הפכה לחלק לבתי נפרד מהתפריט של כל ישראלי, וזאת בשל העובדה כי מדובר באוכל קליל, טעים ואפילו משביע שאותו ניתן להתאים באופן אישי באמצעות מגוון רחב של תוספות. יחד עם זאת, כפי שכל חובב פיצה יודע, הטעם הממכר מגלם בחובו גם לא מעט קלוריות שהופכות אותו למאכל משמין מאוד. בשביל לא לוותר על התענוג של הבצק הפריך לצד גבינה ותוספות, בחרנו להציג את כל הדרכים שבהם תוכלו להכין לגמרי בעצמכם פיצה עם מעט מאוד קלוריות – מבלי לוותר על הטעם הממכר. מוכנים? בואו נתחיל!

בחירה בגבינה רזה

על מנת להפחית את הקלוריות רצוי לבחור בגבינה רזה עם מעט מאוד אחוזי שומן. כיום ניתן לבצע רכישה של גבינות מצוינות דרך מעדניות המתמחות בתחום, ובכך להפחית באופן משמעותי את הקלוריות. ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות מעדניות המתמחות בייבוא וייצור של גבינות שיכולות להתאים לפיצה שלכם, כאשר גם ברשתות השיווק החלו לקדם מהלכים שכוללים בין היתר הקמה של מעדנייה בתוך הסופר המאפשרת לכם לבצע רכישה של גבינות בעלות כספית נוחה.

בצק עשוי קישוא

הבצק הוא אלמנט נוסף שאליו צריך לשים לב כאשר מכינים פיצה ביתית, בייחוד בשל העובדה כי בצק העשוי מקמח לבן הוא בצק רווי שומן. על מנת להפחית את אחוז הקלוריות אפשר ואף רצוי להכין בצק לפיצה עשוי מקישוא שאומנם נראה בהתחלה כמורכב למדי, אולם באמצעות מתכונים ברשת תוכלו להכין בעצמכם בקלות ובמהירות בצק בריא ואפילו משביע יותר מבצק העשוי מקמח לבן.

עושים דיאטה: כך תכינו פיצה עם מעט קלוריות

רוטב עגבניות ביתי

רצוי להכין רוטב עגבניות ביתי ולא רוטב מוכן, מאחר ורוטב מוכן הוא לרוב רוטב עם ריכוז גבוה של סוכר וכן חומרים משמרים. על כן, שימוש בעגבניות טריות והכנה של רוטב ביתי יסייע לכם להכין פיצה מופחתת קלוריות, כאשר זמן העבודה על רוטב עגבניות ביתי הוא קצר ולוקח מספר דקות – כפי שניתן להתרשם מסרטונים של בשלנים ברשת.

תוספות בריאות

במקום לבחור בנקניק או תוספות עם ריכוז שומן גבוה, עדיף לבחור בתוספת בריאה כמו למשל זיתים ירוקים טריים או ירקות, כל זאת מתוך מטרה להפחית את סך הקלוריות אך להמשיך את הקו של תוספות מצוינות שישדרגו את הפיצה הביתית כמו גם יגרפו מחמאות, בשל חשיבה מחוץ לקופסה בעקבות שימוש בתוספות מיוחדות, אך גם בריאותיות.

לסיכום

הכנה של פיצה ביתית הפכה לקלה ופשוטה יותר  מאי פעם, גם בעבור מי שאין לו ניסיון קודם. כל מה שצריך לעשות הוא לשוטט באינטרנט, לאתר מתכונים וכן לנצל את חומרי הגלם המשובחים בארץ לטובת שינוי שיוביל לא רק להפחתה בסך הקלוריות אלא גם יצירה של פיצה ביתית מושלמת, מעשה ידכם. שיהיה בתאבון!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *